Threema

Threema dla iPhone

Szwajcarski bezpośredni komunikator z szyfrowaniem rozmów

Threema to komunikator tekstowy z opcją wysyłania zdjęć, filmów i lokalizacji. Całość odbywa się bezpiecznie dzięki szyfrowaniu typu end-to-end. Nawet sami twórcy nie powinni być w stanie odczytać naszych wiadomości.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bezpośrednia komunikacja
  • Udostępnianie zdjęć, wideo, tekstu i lokalizacji
  • Praktyczny skaner QR
  • Wiele emotikon

Wady

  • Bałagan w Interfejsie
  • Nie pozwala na przegląd wszystkich mediów
  • Zdublowane menu

Dobry
7

Threema to komunikator tekstowy z opcją wysyłania zdjęć, filmów i lokalizacji. Całość odbywa się bezpiecznie dzięki szyfrowaniu typu end-to-end. Nawet sami twórcy nie powinni być w stanie odczytać naszych wiadomości.

Bezpieczne rozmowy i dodawanie kontaktów poprzez kody QR

Oprócz podstawowych funkcji jakie znamy z konkurencyjnych komunikatorów jak WhatsApp, czy Telegram, Threema zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Wysyłane przez komunikatorwiadomości, zdjęcia, filmy są szyfrowane bezpośrednio na urządzeniu i rozszyfrowywane u odbiorcy. Dzięki czemu nikt nie powinien mieć dostępu do wysyłanych danych.

Threema sygnalizuje nam dostępność naszych kontaktów poprzez trzy kropki od czerwonej po zielonej. Jeśli dane ID jest potwierdzone wyłącznie e-mailem, to Threema sygnalizuje czerwoną kropkę, ponieważ za danym kontem może kryć się ktoś obcy.

Trzy zielone kropki pojawiają się, gdy kontakt zsynchronizujemy przy użyciu QR kodów. Możemy też dodawać kontakty do Threema bezpośrednio z naszej książki adresowej w telefonie. Zobaczymy wtedy listę kontaktów, która używa również Threema.

Wśród opcji znajdziemy możliwość ustawienia zdjęcia w tle rozmowy, cały zestaw opcji odnośnie powiadomień, a także możliwość ustawienia hasła do dostępu do aplikacji. Istnieje też opcja robienia backupu naszych wiadomości, czy edycji listy kontaktów. Możemy też prowadzić rozmowy w grupach do 20 osób.

Solidne rozwiązanie, praktyczny skaner kodów QR

Threema oferuje solidny interfejs użytkownika. Niewiele czasu potrzeba, aby zorientować się w obsłudze aplikacji. Jednak podwójne menu może być nieco mylące, zwłaszcza, że część funkcji dostępna jest tylko w jednym z nich. Na przykład nie można opuścić grupy bezpośrednio z okna rozmowy, tylko w menu Moje Grupy.

Threema nie jest też tak przejrzysta jak WhatsApp. Aby przyjrzeć się zdjęciom należy przewijać całą historię czatu, nie ma opcji dodatkowego przeglądania. Threema oferuje aż 750 różnych emotikon.
 
Plusem Threema jest możliwość dodawania kontaktów za pośrednictwem kodu QR. Do tego wymagana jest jednak instalacjaZXing skanera kodów kreskowych, sama funkcja jest jednak bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy wtedy zeskanować kod z drugiego telefonu, aby dodać kontakt. Jest to wygodne gdy ktoś nie chce podawać swojego numeru telefonu czy adresu e-mail.

Bezpieczny komunikator z dobrym interfejsem

Threema oferuje liczne zabezpieczenia. Ze względu na to użytkownicy muszą zrezygnować z pewnych udogodnień dostępnych w popularnych komunikatorach. Całość jest jednak bardzo solidnie zaprojektowana, choć część funkcji brakuje, a niektóre menu pojawiają się dwa razy i nie są zbyt praktyczne.

Najczęściej pobierane Czaty i komunikatory na iphone

Threema

Download

Threema 4.1.3

Opinie użytkowników o Threema

Sponsorowany×